KavesNET

Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Hubspot
Joomla
Drupal
Wix
Shopify
Magento
Typeo3

Dünya Çapında
Güçlü ve Güvenilir Altyapı

Turkey_Flag

İstanbul/Datacasa

Türkiye

Datacasa, dünya standartlarında UPTIME INSTITUTE TIER III Sertifikasına sahip, yeni ve en son teknolojik ürünlerle donatılmış, operatör bağımsız bir veri merkezidir.

Veri Merkezi Detayları

Map-Istanbul

Güçlü Altyapı, Kesintisiz Performans

Tier III Veri Merkezi

Tier 3 sertifikalı veri merkezimiz, yüksek kullanılabilirlik ve güvenilirlik standartlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

N+1 Yedekli Altyapı

Sürekli çalışma ve yüksek güvenilirlik için fazladan bir yedekleme seviyesi sunan güçlü alt yapı çözümü projelerinizde %99.9 uptime garantisi sunar.

Simetrik DDoS Mitigation

Simetrik ağ trafik yönetimi ile olası saldırılara karşı etkili koruma sağlayan güvenlik çözümü siz müşterilerimize maksimum güvenlik sunar.

100 Gbit Backbone Uplink

Süper hızlı ve güvenilir bağlantılar için 100 Gbit/s hıza sahip güçlü veri omurga bağlantısı web sitenizin veya uygulamanızın yüksek trafik koşullarında bile sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışmasına olanak tanır. 

Düşük Ping

Hem yerel hem de uluslararası bağlantılarda hızlı ve gecikmesiz iletişim sağlayan optimize edilmiş ağ altyapısı.

10 Tbps Firewall Servisi

10 Tbps filtreleme kapasitemiz ile iş sürekliliğini en üst düzeyde tutmayı hedefleyerek dünya standartlarında hizmet sağlıyoruz.

Güçlü İşbirlikleri, Başarıya Giden Yol

Ağ Standartlarımız

Ağ standartlarımız, kesintisiz ve yüksek hızlı internet bağlantısını garanti eden, güvenlik ve verimlilik açısından en üst düzeyde tasarlanmıştır.
Yüksek erişilebilirlik ve dayanıklılık sunan bu standartlar, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre optimize edilmiş, sürekli geliştirilen teknolojik altyapı üzerine kuruludur.

Networkumuz 2 x 40 Gbps fiber uplink ile beslenen milyar düzeyinde paket yükünü karşılayabilecek ölçüde endüstri standartlarında oluşturulmuş router cihazından başlamaktadır. Router cihazımızda full route BGP anonsu yapılmaktadır. Bu sayede yurt dışı dahil bir şekilde full simetrik hat kullanılmaktadır. Tüm trafiğimizi teknik uygunluklara göre yönetebilmekteyiz. Olası kesintilerin önüne geçmek için farklı operatörden 2 x 10 Gbps yedek link alınmaktadır. Böylece yedekli operatör ile birlikte toplam uplink kapasitemiz 100 Gbps’dir. Router da olası ekstrem durumlar için oluşturulan özel konfigürasyon sayesinde veri iletimini kapsayan tüm konularda veri trafiğinin stabil olarak çalışmasını sağlıyoruz. Router üzerinde kullandığımız ethernet kart modellerinin offloading özelliği bulunduğundan normal kartlara göre 10X daha verimli çalışmaktadır. Ağımızda kullanılan tüm donanımlar yurt dışından tedarik edilmiş ve uluslararası standartlarda firmalar ile çalışılmıştır.

Yüksek atak tutma kapasitesine sahip firewall cihazımıza ulaşan internet, daha önce oluşturulmuş olan filtreleme algoritmasından geçerek sadece temiz trafiği sunucuya iletecek şekilde düzenlenir. Atak durdurma özelliği anlık çalışır, herhangi bir gecikme veya devreye girme süresi bulunmaz. Uzman mühendislerimiz tarafından 7/24 kontrol edilen koruma sistemimize tüm müdahaleler tarafımızca gerçekleştirilmektedir. Donanımsal firewall hizmetimiz haricinde operatörden temin edilmiş koruma sistemi de mevcuttur. Türkiye içi operatörümüzden toplamda 500 Gbps’e kadar tarafımıza sağlanan bu koruma kapsamı ile bize ulaşmadan operatörde durdurulan atak türleride bulunmaktadır. Yurt dışı trafiğimiz için partneri olduğumuz www.Path.net servisini kullanmaktayız. Bu servis ile yaptığımız işbirliği neticesinde yurt dışı trafiğimizin koruma kapsamı 10 Tbps’e ulaşmaktadır. Bu sayede büyük ölçekli ataklar henüz ülkemize giriş yapmadan durdurulur. Path üzerinden alınan bu hizmetin tüm koruma konfigürasyonu tarafımızca yapılmaktadır. IP adreslerimiz için genel düzenlemeler ve tek ip ye göre özel profiller gerçekleştirmekteyiz. Yurt dışı trafiğimiz simetrik çalıştığından filtrelemede en verimli çalışma prensibine sahiptir. Bu teknik çalışma ile yurt dışı ddos servisimiz yurt dışı trafiğimizde bozulmalara yol açmaz. Gelen atak için atak gelen ip’yi kapatma veya kısıtlama işlemleri yapmamaktayız. İlgili servisin dünya çapında 1.100 network ile bağlantısı bulunmaktadır. Bunların 800’den fazlası Avrupa’da, geri kalanı ABD’de bulunmaktadır. En önemli internet taşıyıcılarına örnek olarak: NTT, TeliaSonera, Sparkla (Telecom Italia), Comcast, Telefonica sayılabilir. Bunlar hemen hemen tüm noktalarda bulunan sağlayıcılardır. DDoS koruma bulut hizmetimiz 10 Tbit/s filtreleme kapasitesine sahiptir. Bu kapasite 6 “cleaning center” üzerine konumlandırılmış olup, 3’ü Avrupa’da (Frankfurt, Londra, Bükreş) ve 3’ü de Amerika’da (LA, Washington ve Miami) olacak şekildedir. Müşteri networkleri bu 6 konuma “anycast” olarak anons edilir ve DDoS saldırısının kaynağına en yakın bu scrubbing (temizleme) merkezlerinde süzülür. Servisimiz bu atakları tespit etmek için ağın her yerinde sensörlere sahiptir. Şüpheli bir trafik tespit edildiğinde, bu IP’ye doğru gelen trafik temizlenmesi için Security Cloud’a yönlendirilir. Bir atak çoğu zaman sadece bir kaç saniyede tespit edilir ve sonra trafik Filtering Cloud’a yönlendirilir. Abone ağına doğru sadece temiz trafik iletilir.

Layer 3 datacenter network yapısında tüm portlar v-lan olarak ayrılmış durumdadır. Cat6-UTP HF kablolar ile yapılan network kablolaması ile iç network performansı kusursuz hale getirilmiştir. Komşuluğu bulunan sunucular ve network cihazları arasında yazılımsal izolasyon bulunmaktadır. İzolasyon sisteminin içerisinde local trafiği tamamen durdurma gibi opsiyonlarda bulunmaktadır. Local trafiğimiz dışarıdan gelen trafik gibi firewall cihazımıza ulaşıp filtrelenerek hedefe ulaşır.

 1. ISP Firewall
 2. Yurt Dışı Simetrik Mitigation Servisi
 3. Yeni Nesil Donanımsal Firewall
Mantıksal Koruma Kapasitesi: 10 Tbit/s
Backbone Uplink: 100 Gbit
Tüm servisler always-on çalışmaktadır.
Tüm ip adreslerimiz koruma kapsamındadır.

Veri Merkezi Standartları

Veri Merkezi Standartlarımız, güçlü altyapı, yüksek güvenlik önlemleri ve kesintisiz hizmet sunma amacıyla tasarlanmıştır.
En son teknoloji ile donatılmış olan veri merkezimiz, yüksek performanslı sunucular, etkili soğutma sistemleri ve enerji verimliliği sağlayan altyapıya sahiptir.
Böylece, müşterilerimiz iş sürekliliği ve güvenlik konularında en iyi hizmeti alarak başarıya odaklanabilirler.

 1. Sunucu Kabinetleri
 2. Main Distribution Frames(MDF) & Horizontal Distribution Frames (HDF)
 3. Kabinet altı kablolama (CAT6 ve Güç kabloları için 2 ayrı tepsi, tepsiler arasında 15 cm mesafe)
 4. Kabinet üstü kablolama (Fiber Optik kablo kanalları)
 5. Güç Kaynağı (2 ayrık UPS beslemesi – 2×200 kVA 1.25 kW/m2)
 6. Klimatizasyon (2×44 kw, 2×42 kw, 1×25 kw, 1×15 kw – 0,53 kW/m2)
 7. Yangın Durdurma Tankları (FM200 – Class A – %7,90)
 8. Yükseltilmiş taban (50 cm – delikli döşeme)
 9. Tavan yüksekliği 3 m.
 10. Data ve güç dağıtımı kabinetler altındadır, Fiber Optik kablolar kabinet üstündedir.
 11. Duman dedektörleri
 12. Isı dedektörleri
 13. Gaz sızıntısını engellemek için contalanmış kapılar
 14. Sinyal düzenlemesi (uyarı, çıkış, acil durum ışıklı levhaları)
 15. Rampalı erişim/çıkış
 16. Kamera izleme ve kayıt

STS PDU

 1. Çift güç kaynaklı çoklu STS PDU
 2. Bileşenlerin çalışmaması halinde otomatik geçiş

DC Güç Kaynağı

 1. 48VDC güç kaynağı için PDUlar
 2. Bağımsız UPS’lerden çift besleme

Güç Trafosu

 1. Tedaş trafo odasından 395 kW güç beslemesi

Dizel Güç Jeneratörü

 1. 2 adet birbirinden bağımsız dizel güç jeneratörü ünitesi (1*770 kVA + 1*550 kVA)
 2. UPS (Kesintisiz güç kaynağı), AC-DC (Alternatif ve doğru akım) sistemlerini, klimatizasyon ünitelerini, alarm ve görüntüleme sistemlerini beslemektedir.
 3. Kilitli çit sistemi ile korunmakta
  10 saniyeden kısa sürede devreye girme

UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) Sistemi

 1. Bağımsız kesintisiz güç kaynağı üniteleri PDU-A, PDU-B (2*200 kVA)
 2. Batarya yedekleme süresi 60 dakika

Kablolama ve Rack Detayları

 1. Altyapısal kablolama için ANSI/TIA-942, ANSI/TIA/EIA-568 A/B ve ANSI/TIA-569 standartlarının çoğunluğu uygulanmıştır.
 2. Dikey ve yatay kablo yolları
 3. Sistem odasında kurulu MDF
 4. Tüm odalar için ortak MDF
 5. Oda kapasitesine göre oda başına 2-3 Zone DF
 6. Her rack için ekipman dağıtım alanı
 7. Tüm frameler arasında hem CAT6, hem de SM/MM Fiber Optik bağlantı

Genel Sistem Bileşenleri

 1. 2*44 kW, 2*42 kW, 1*15 kW (Denco A/Cs), 1*25 kW Airflow A/Cs) Cooling üniteleri
 2. Tüm lokal alanlar için n+1 yedekli
 3. Termik kapasite: 0,53 kW/m2
 4. Sistem üniteleri 20 °C’ye ayarlı
 5. Sistem üniteleri %50 rH ±10% neme ayarlı

Outdoor Üniteler

 1. Yetkisiz kişilerin ulaşamayacağı alanda tutulmakta
 2. Sıcak havayı dışarı çıkarmak için fanlar bulunmaktadır.

Indoor Üniteler

 1. Klimatizasyon
 2. Nem kontrol
 3. Değişken kapasiteli kompresörler
Konuşmayı Başlat
Satış Öncesi Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?